E-DERGİ
E-Randevu
E-Sonuç
Sağlık Broşürleri
CHECK-UP
KAMPANYASI
Devamını Oku +
  • HOŞGELDİNİZ
    Yarım asırlık köklü deneyim ve yoğun bilgi birikimiyle, tıbbi etik değerlerini ilke edinmiş sağlık sektörünün en köklü kuruluşlarından olan Osmanoğlu Hastanesi'nde sağlığınız için, modern tıbbın çağdaş ve teknolojik olanakları ile donatılmış uzman hekim kadrosu ve deneyimli sağlık personelimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.
  • Kapsül Endoskopisi
    Kapsül endoskopisi (mini robot veya mini kamera) Hastanemizde uygulanmaya başlanmıştır.
    Daha Fazla >
KLİNİKLER
/
E-SERVİSLER
HABERLER
Kıymetliler
Sağlık Hizmetinde Bir Çınar adı altında iki bin sekiz yılının nisan ayında sürpriz bir kitap hazırlandı babam için…Aileden, dostlarından, çalışma arkadaşlarından babamla ilgili anı, duygu ve düşünceleriyle ilgili bir yazı yazmaları istendi. Bu çalışmada gizlilikle sürdürülerek iki sene içinde tamamlandı. Bu çok değerli kitap babama yine bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen ve yazıları ile kitabı zenginleştiren dostların katılımıyla takdim edildi. O zaman 87 yaşında genç bir delikanlı olan babamın nasıl bir duygu yoğunluğu yaşadığını, elinde tuttuğu kitabının her bir sayfasında başka bir sürprizle karşılaştığını hepimiz mutlulukla şahit olduk. Bu arada yazısı olan fakat kitap basıldığında hayatta olmayan kıymetli dostlarda vardı sayfalarda… Geçenlerde bu kitap elime geçti ve şöyle bir karıştırdım. Gerçektende yazı ile ifade edilen duygular hem yerini buluyor hemde kalıcı oluyor. Babama hayattayken böyle bir hediye verebildiğimiz için çok mutluyum. Hazırlanmasında emeği geçenler benim için çok kıymetli. Babamın Küçük Kızıyım Evet, ben babamın küçük kızıyım. Ama çevremde babamın destek olduğu, okutup büyütüp iş güç sahibi yaptığı, evlendirdiği, gönül verdiği nice insanlar oldu. Ve bu insanlar benim babamı baba gibi sevdiler, saydılar.Yaşları benden küçük olan ya da büyük olan çok kişiden”Senin baban aslında bizim de babamız” sözlerini çok işittim. Evet, ben babamın küçük kızıyım ama babamın da bizden başka kızı ve oğlu gibi sevdiği ve sahip çıktığı nice evlatları oldu… Babam yaşı ilerledikçe yaptığı konuşmalarda torunlarını çok sevdiğini ve hatta torun sevgisinin evlat sevgisini geçtiğini sık sık dile getirmiştir. Aslında çok sevdiği kızlarının ve evladı yerine koyduğu damatlarının birer parçası olan torunlarını çok sevmesi, tüm ailesine ne kadar düşkün olduğunun bir özetidir. Ben kalbi iyilik, dürüstlük ve insan sevgisiyle çarpan, herkese yardım elini uzatarak çok kişinin gönlünde taht kurmuş çok çalışkan, şahsına münhasır, çok özel ve çok güzel bir insanın Dr Salih Osmanoğlunun küçük kızı olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. İyi ki varsın ve benim babamsın Seni Çok Seviyorum. Kitaptaki yazımdan bir alıntı… Aradan altı yıl geçti, kitabın sayfalarını karıştırmak, yazılanları okumak babam için üzücü olabiliyor. Sevgimizi, duygumuzu ifade etmekte bazen pasif kalabiliyoruz özellikle büyüklerimize karşı. Beraber geçirilen zamanın ne kadar kıymetli olduğunu unutabiliyoruz zaman zaman…Ama olsun, bazen bir kitap, bir film yada okuduğumuz bir yazı bize hatırlatmaya yetiyor varlıklarının değerini Ben şimdi nerdeyse bir asırlık ömürlerine çok güzel dostlar ve anılar sığdırmış babamın ve annemin yanaklarından öpmeye gidiyorum.
Daha Fazla
SÜRPRİZ KİTAP
Dr. Salih Osmanoğlu için kendisinin haberi ve bilgisi olmadan, damatları İlhan Söylemezoğlu ve Prof. Dr. Rıdvan Seven'in girişimleri ve çalışmaları ile bir kitap hazırlandı. Kitaba Salih beyin arkadaşları, dostları, çalışanları ve akrabaları duygu ve düşüncelerini ifade eden yazıları ile katkıda bulundular. Dr. Salih Osmanoğlu'ndan gizli tutulan kitabın hazırlığı bir yıl sürdü. 300 sayfalık kitap, her ayın ilk çarşamba günü yapılan "Laleli Geceleri"nden 4 mart 2009 tarihli Laleli Gecesinde hazırlanan sürpriz tören ile torunları tarafından Dr Salih Osmanoğlu'na sunuldu. Kitabı torunlarından alan Dr. Salih Osmanoğlu duygulanarak teşekkür konuşması yaptı.
Daha Fazla
İSTANBUL TABİB ODASI BAŞKANI HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ
Dr.Erdinç Köksal ile birlikte İstanbul Tabib Odası Başkanı Dr.Taner Gören hastanemizi ziyaret ederek Kurucumuz Dr.Salih Osmanoğlunu ve Genel Müdürümüz İlhan Söylemezoğlunu ziyaret ettiler.
Daha Fazla
SGK İLE ANLAŞMA YAPILMIŞTIR.
Sizlerden gelen yoğun istek üzerine, Deneyimli, uzman kadrosuyla, etik kurallara bağlı, dürüst, kaliteli ve en son teknoloji ile sunduğumuz Sağlık Hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için; OSMANOĞLU HASTANESİ SGK ile anlaşma yapmıştır.
Daha Fazla
Kalbimizde Bir Çınar
19 Mayıs haftası Bodrum aşıkları için keyifli bir yazı yazmayı planlamıştım. Bodrum da güne gözlerini açmak, Ege de olmanın keyfine varmak, her an Bodrum da yeni şeyler keşfetmek üzerine söylenecek çok sözüm vardı… Sözler kursağımda kaldı, bir anda gündem değişti. Ortalık biraz sakinleyince yaşanılan olaylardan yine güzel bir hayat dersi verdi Sevgili Babam hepimize… İnsanın hayata bakış açısı ve duruşu pozitifse, olayları büyütmeden kabullenmeyi, tevekkül olmayı benimsemiş ve hayatında uygulamışsa kendisi için çok iyi bir yatırım yapmış demektir. İyi günde, sağlıklı günde sabrederek ve şükrederek kendi gemisinin kaptanı olan kişinin fırtınalı günlerde gemiyi en iyi şekilde karaya çıkartması mümkündür. Beynini kullanarak insan herşeye bakış açısını değiştirebilir. Bu sabahtan akşama oluşan bir olgu değildir. Üzerinde yıllarca çalışılması ve emek verilmesi gerekir. En önemsiz olaylarda bile hayatı kendine zehir eden zihniyetin yerine her şerde hayırı görebilen gözler ve kalp yolumuza her daim ışık olur. Değiştiremeyeceğimiz durumlarla mücadele edip boşa enerji sarf etmek yerine olaylara en kısa zamanda adapte olabilme becerisini geliştirebilmek hem kendimize hem de çevremize çok yararlıdır. Confidence, without ego yani içinde ego barındırmayan güven duygusu zamanımızda mumla aranan bir özellik. Ben, ben, ben diye ortalıkta dolanan, kendini dünyanın merkezine oturtan insanlar her yerde. Ayşe Arman geçen gün sormuş tanıdığınız , sizi etkileyen en son bilge insan kimdi? Ben bu soruya hiç düşünmeden ve gönül rahatlığıyla Babam derim. Alçakgönüllü ve yüce gönüllü babam aniden yaşadığı sağlık sorununda gösterdiği tutum ve davranışla yine benim için ve tüm sevenleri için bir rol model oluşturmuştur. Özel insan olmak, güzel insan olmak, iyi insan olmak, mütevazi olmak, şükreden insan olmak ve tüm bu değerli özellikleri sağlıkta, hastalıkta, iyi günde, kötü günde hep aynı çizgide koruyabilmek asıl kıymetli olanmış. Buna bizzat şahit olduk. Mutlu günlerde gözün aydın, hastalıkta geçmiş olsun dileklerini esirgemeyen herkese çok teşekkürler. Yol, yordam bilmek te sonradan öğrenilmiyor, herşey ailede başlıyor, ailede bitiyor. Çocuklarımız bizlerden, biz de anne ve babamızdan öğrenmeye devam ediyoruz. İyi evlat olmak, iyi bir anne ve baba olmak ve güzel yürekli, duyarlı çocuklar yetiştirmek bunların hepsi bir paket. Çocuklarımız bizim, biz de ailemizin yansımalarıyız. Aynaya baktığımızda gördüğümüzden memnun olmayıp, kendimizi hep daha iyi insan olmaya çabalamamız gerektiğide babamdan herkese nasihat… Bu yazı şükretmesini bilen yüce gönüllere, bilgeliği tevazu ile sindirmiş yüreklere ve karanlıktaki ışığı her daim görmeyi başaran güzel gözlere armağan olsun … Varlığına şükrettiğimiz biri olmalı yanımızda. Yanıltmayan, aldatmayan, ağlatmayan…
Daha Fazla
Tip plasti
Tip plasti burun ucunun estetik olarak düzeltilmesidir. Aslında rinoplasti yapılırken mutlaka tip plasti de yapılır. Burun sırtının düzgün olduğu, deformasyonun sadece burun ucunda olduğu durumlarda tek başına tip plasti yapılabilir. Burun ucunun düşük olması, büyük olması, uzun olması, ayrık olması veya kısa olması, asimetrik olması, kanatların zayıf veya kabarık olması burun ucu deformasyonlarıdır. İşte tip plasti bu defektleri düzelten cerrahi işlemin adıdır. Tip plasti sonrası sadece plaster ile tespit yapılır ve yüzde morarma olmaz.
Daha Fazla
>
Kıymetliler
>
SÜRPRİZ KİTAP
>
İSTANBUL TABİB ODASI BAŞKANI HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ
>
SGK İLE ANLAŞMA YAPILMIŞTIR.
>
Kalbimizde Bir Çınar
>
Tip plasti
Tüm Haberler
Kurucumuz
Dr. Salih Osmanoğlu

1922 yılında İnebolu kökenli bir ailenin çocuğu olarak İnebolu'da doğdu. Babasının kereste ticareti işini Samsun'a nakil etmesi nedeni ile 1927-1937 yılları arasında ilk ve orta okulu Samsun'da okudu. Daha sonra babasının Samsun'da vefat etmesi üzerine ailece İnebolu'ya döndüler. Lise tahsilini 1940 yılında Kastamonu'da tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini hem çalışarak, hem okuyarak, hiç sene kaybetmeden 1946 yılında bitirdi. Askerlik ve zorunlu hekimlik hizmetini Anadolu'da tamamladıktan sonra İstanbul'a dönüp Haseki Eğitim Hastanesinde 1953-1957 yılları arasında İç Hastalıkları ( Dahiliye ) ihtisasını tamamladı. Daha sonra bu klinikte uzun yıllar Başasistanlık yaptı. Bu arada Almanya'ya giderek mesleki araştırma ve çalışmalarda bulundu, Türkiye'de yapılmaya başlanan Karaciğer iğne biyopsisini ve Karaciğer fonksiyon testlerini uygulama alanına sokan hekimlerden biri olmuştur.

Tüm bu faaliyetlerden sonra, 1957 yılında kurmuş olduğu Laleli Teşhis Kliniğindeki hizmeti daha arttırmak ve özel işlerine daha fazla zaman ayırmak için 1965 yılında Haseki Hastanesinden ayrılmıştır.

Bunun sonucunda 1966 yılında İstanbul'un ilk çağdaş laboratuvarlarından biri olan Nişantaşı Laboratuarını Tıp Fakültesinden sınıf arkadaşı Prof. Dr. Suat Vural ile birlikte kurmuşlardır.Yine aynı yıl Laleli Teşhis Kliniğini 30 yataklı özel bir hastane haline getirmiştir. Geçen yıllar Dr. Salih Osmanoğlu'nun bu meslekte; kurucu, geliştirici ve lider kişiliğini daha da göstermektedir.

1972 yılında 18 hekim arkadaşı ile beraber temelini attığı Aksaray Vatan Hastanesini 1974 yılında Türkiye'nin ilk ve en büyük 200 yataklı Özel Hastanesi olarak hizmete sunmuştur. 1981 yılında, Laleli Teşhis Kliniğinin hastane kısmını kapatmış, poliklinik kısmını Kızılay derneğine hibe etmiş ve Şişli'de iki can hekim arkadaşı ile birlikte Osmanoğlu Kliniğini kurmuştur. Halen ileri ülkelerin tıbbi şartlarına uygun, en gelişmiş metod, ekipman ve personelle sağlık hizmeti vermekte olan Osmanoğlu Hastanesinin Yönetim Kurulu Başkanıdır, çalışmaktadır, üretmektedir ve hizmet vermektedir. Aynı zamanda Türkiye'de Özel Hastaneciliğin duayenidir.

Hayatı boyunca yardım ve memleket geliştirme vakıflarında, maddi ve manevi en aktif üye olarak çalışan Dr. Salih Osmanoğlu hemşehrileri ile birlikte kurmuş olduğu İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı ile geçmişte ve halen yüzlerce öğrenciye burs vermiş, İnebolu Bölge Azize Ana ilkokulu, İnebolu Huzur Evini yaptırmıştır. Ayrıca, Bülent Özyürük Bölge İlköğretim okulunun yapılmasını sağlamıştır. Yine Vakıf olarak yakın tarihde Kız Öğrenci yurdu ve Kız Öğrenci Evini yapmışlardır. TBMM 2008 Üstün Hizmet Ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül 10 Temmuz 2008 Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan ödül töreninde TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan tarafından takdim edilmiştir.

Dr. Salih Osmanoğlu evli, iki çocuğu ve dört torunu vardır. Fransızca, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Daha Fazla
Osmanoğlu Hastanesi
Abide-i Hürriyet Cad. Dilaçar sok. No:4 Şişli 34360 / İstanbul
Telefon
: 0850 800 50 50
Faks
: 0212 230 26 18
E-Posta
: info@osmanogluhastanesi.com.tr
Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Burdaki bilgiler ve resimler izinsiz kullanılmamalıdır.