E-DERGİ
E-Randevu
E-Sonuç
Sağlık Broşürleri

KLİNİK BİRİMLERİMİZ

Cerrahi Birimler
Ameliyathane

T.C. Sağlık Bakanlığının kalite standatları çerçevesinde ve bakanlığımızın özel hastaneler yönetmeliğine uygun dört adet büyük ameliyathanemiz mevcuttur. Ameliyathanelerimizde yine kalite standartları doğruldusunda hepa filtreli merkezi havalandırma sistemi uygulanmaktadır. Her türlü ısı, nem, dezenfeksiyon ve partikül ölçümümleri  periyodik aralıklarla rütin olarak yapılmaktadır. Son teknolojiye sahip tıbbi donanım olarak skopi, mikroskop ve endoskopik cihazlarımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca bölümümüzde doktor dinlenme odası, steril ve yarı steril alanlarla birlikte sterilizasyon odası ve uyandırma odasıda bulunmaktadır. Modern teknolojik donanıma sahip ameliyathanemizde tüm cerrahi branşlarda kapalı ve açık ameliyatlar her yaş grubuna profesyonel ekibimiz tarafından uygulanabilmektedir.
 
Ayrıca, hastanemizde modern ekipmanlara sahip bir adet doğumhanemiz ve sancı odamız bulunmaktadır. Doğum öncesinde bebeğin kalp atışları kardio fotografi cihazı ile takip edilmektedir. Ayrıca riskli gebelikler için Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz de bulunmaktadır. 

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezist, ameliyat öncesinde hastaların mevcut durumunu değerlendirir ve hastanın durumuna göre anestezi planı ile sorumludur. Anestezi planı ameliyat esnasında kullanılacak ilaçlar ve hastaya uygun anestezi çeşidini kapsar. Operasyon sırasında hastaya uygun olan anestezi çeşidini uygular ve hastayı takip eder. Ameliyat sonrasında hastaya tıbbi değerlendirme ve bakım sağlar. Hastanemizde her türlü girişim ve müdahaleler için tüm yaş grubuna hizmet veren nitelikli anestezi ekibimiz mevcuttur. Tüm anestezi uygulamaları Genel anestezi , Lokal anestezi, Sedasyon, Bölgesel anestezi (Spinal , Epidural, Sinir bloğu) hastanemizde yapılabilmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Neroşirürji)

Nöroşirurji ; beyin, omurilik ya da periferal sinir bozuklukları veya yaralanmaların tanı ve tedavisi ile ilgili tıbbi uzmanlık alanıdır. Hastanemizde , bel fıtığı (Lomber disk hastalığı) başta olmak üzere her türlü omurga hastalıkları , kafa ve omurilik yaralanmaları, periferik sinir denilen kol ve bacak sinirlerinin her türlü sıkışması, travma ve kesikleri, tümörlerinin cerrahi tedavisi yapılabilmektedir.

İlgili Hekimler
Op. Dr. Enis DÖNMEZ
Diş ve Ağız Sağlığı

Modern cihazlarla hizmet verdiğimiz bölümümüzde koruyucu dişhekimliği, ortodonti (çapraşık dişler), endodonti (kanal tedavisi), konservatif tedavi, protez, periodontoloji (dişeti hastalıkları) ve ağız cerrahisi gibi  uygulamalar yapılmaktadır.

İlgili Hekimler
Dt. Eylem CAN AVCI
Genel Cerrahi

Genel cerrahinin alanına giren organlarda ki hastalıkların tanı ve  tedavileri, alanında uzman hekimler tarafından, en son bilgi ve teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmektedir. 

Genel Cerrahi Bölümümüzde yapılabilen başlıca tedavi ve cerrahi işlemler : 

 •  Tiroid bezi hastalıkları (guatr, hipertiroidi) tedavi ve cerrahisi
 •  Meme hastalıkları tanı ve tedavisi ayrıca meme kisti, mastektomi, aksiller disseksiyon ameliyatları 
 •  Yemek borusu, mide hastalıkları tanı, tedavi ve cerrahi işlemleri
 •  Kolon - rektum hastalıkları ve cerrahisi (tümörler,ileus, iltihabi hastalıklar, apandisit, hemoroid, anal  fissür, fistül)
 •  Karaciğer hastalıkları ve cerrahisi (tümörler, kistler, tıkanma sarılıkları)
 •  Safra kesesi hastalıkları ve cerrahisi (safra yolları taşları ve tümörleri)
 •  Pankreas hastalıkları ve cerrahisi (kist ve tümörler, pankreatit akut - kronik)
 •  Dalağın cerrahi hastalıkları
 •  Karın duvarı ve her türlü fıtık ameliyatları
 •  Çeşitli yumuşak doku enfeksiyonları

      Hastanemizde laparoskopik yöntemle de ameliyatlar yapılabilmektedir.

Göz Hastalıkları

En son teknolojiyi takip ederek modern cihazlarla  branşında uzman doktorlar tarafından tanı ve tedaviler yapılmaktadır.
 
TANI VE TEDAVİ
 
Argon Laser : Retina tabakasındaki yırtıklar, delikler, şeker hastalığına bağlı kanamalar, anormal damarlar ve sızıntıya yol açan damarlar argon laser ile tedavi edilebilir. Ayrıca göz tansiyonunda argon laser kullanılabilir.
Yag Laser : Katarakt ameliyatı sonrası kesifleşen arka kapsülün açılması ve bazı glokom tiplerinin tedavisinde kullanılan laser çeşididir.
Ultrasonografi (USG) : Göz muayenesi sırasında normal muayene cihazları ile görülemeyen durumlarda, gözün arka segmentini görüntülemek için kullanılır.
Oküler Biyometri : Göz küresi ölçümleri ve Göz içi lens derecesi tespitinde kullanılır.
Optik Koherens Tomografi (OCT) : Şeker hastalığı, sarı-nokta hastalığı, retina hastalıklarında kullanılır. Glokom hastalığında görme sinir liflerinin kalınlığını gösterebilen tek yöntemdir.
Pakimetri  : Gözün en önündeki saydam tabaka (kornea) kalınlığının ölçülmesidir.

Fundus Floresein Anjiografi (FFA) : Retina kan akımının incelenmesine olanak sağlayarak retina hastalıklarının tanısında ve takibinde kullanılır. Fundus floresein anjiyografi, diyabetik  retinopati, retinal vasküler tıkanıklıklar,yaşa bağlı makula dejeneresansı, inflamatuar retina hastalıkları gibi retina damar hastalıklarının yanı sıra pek çok retina hastalığının tanı ve ayırıcı tanısında kullanılır.
Bilgisayarlı görme alanı (BGA) : Göz tansiyonu ve bazı beyin lezyonlarının görme sinirinde yaratabileceği hasarların incelenmesi için kullanılır.
Kontakt Lens : Gözün kırma kusurlarını düzeltmek için gözlüğe alternatif olarak kornea ön yüzeyine takılan merceklerdir.

Plusoptix : Bebeklerde göz kusuru ölçümü yaparak erken teşhisi mümkün kılar.
Göz içi ilaç enjeksiyonları : Göz içine ilacın doğrudan ulaşmasını sağlamak amacıyla vitreus içine yapılan enjeksiyonlardır. Yaşa bağlı makula dejenerasyonu (Sarı nokta hastalığı) ,şeker hastalığı, retina toplar damar tıkanıklıklarına bağlı gelişen sarı noktada su toplanması (Makula ödemi) veendoftalmi gibi ağır göz içi enfeksiyonlarının tedavisinde de göz içi ilaç enjeksiyonları uygulanabilmektedir.
 
GÖZ AMELİYATLARI
 
Göz çevresi Lezyonlar, Şaşılık, Glokom, Katarakt ( FAKO) + göz içi lens operasyonları yapılmaktadır.
 
 
 
 

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüz modern cihazlarla donatılmış ve uzman hekim kadrosuyla kaliteli hizmet vermektedir. Ünitemizde kadın üreme organı ile ilgili rutin kontroller ve sağlık problemlerinin tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Bölümümüzde verilen hizmetlerin başlıcaları şunlardır :

 • Kadın Hastalıkları tanı ve tedavisi

 • Smear,

 • Kolposkopi,

 • Laparoskopi,

 • Histereskopi,

 • Spiral uygulaması,

 • Gebelik takibi,

 • Doğum,

 • İnfertilite,

 • Myom ve kist ameliyatları,

 • Rahim ağzı kanseri aşı uygulaması,

 • Menopoz takip ve tedavisi.

Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz ünitesi ; kulaklar burun boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tıbbi ve cerrahi tedavisi veren bir bilim dalıdır.Odyoloji (işitme) testleri ,KBB hastalıklarının tanı tedavisi, Alerjik sinüs hastalıkları, Vertigo ve baş dönmesi, Ses kısıklığı, Paranazal sinüslerin kapalı ve açık cerrahisi,her türlü burun, kulak,tükrük bezi,larinks, boyun ve boğaz cerrahileri,burun esnetik cerrahisi( Rinoplasti ) ,Ağız- dudak – dil ile ilgili cerrahiler hastanemizde uygulanabilmektedir. 


Meme Polikliniği
Meme kanseri, kadınlarda en sık karşılaşılan ve ölüme sebep olan kanserdir. Her sene 2 milyondan fazla kadın meme kanseri tanısı almakta ve malesef 600 binden fazla kadın meme kanseri sebebiyle kaybedilmektedir. Ülkemizde meme kanseri görülme sıklığı son yıllarda artış göstermektedir. Yeni tanı alan kadınların yaklaşık yarısı 50 yaşının altındayken bu oran batılı ülkelerde %15-20 civarındadır.
Meme Kanseri Belirtileri:
Meme kanserinin en sık bulgusu memede ya da koltuk altında ağrısız kitledir. Meme başı ya da meme cildinde çekinti ya da çökme görülebilir. Ender olarak meme başında renk değişikliği ve kanlı meme akıntısı meme kanseri habercisi semptomlar olabilir. Çok ileri vakalarda memede yaralar açılabilir.
Erken Teşhiş Neden Önemli:
Meme kanserinin erken teşhisi tedavinin başarısı açısından çok önemlidir. Erken teşhis ile memenin korunması mümkün olmakta ve bazı durumlarda kemoterapiye bile gerek kalmamaktadır.
Meme Kanserinde Taramanın Önemi:
Erken teşhiste en önemli unsur kadın tarama programlarının oluşturulması ve kadınların tarama programlarıyla erken evrede yakalanabilmesidir. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki; 40 yaş üstü kadınlarda mamografi ile yapılan taramalar ile %20-25 oranında sağkalım avantajı sağlanabilmektedir.
Bu nedenle kadınlarımıza senede bir kez mamografi çektirmesini ve meme cerrahına ya da genel cerrahi uzmanına muayene olmalarını öneriyoruz.
Meme Kanserinden Korunma:
Genel olarak sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme her türlü kansere karşı en önemli koruyucu faktörlerdir. Beslenme alışkanlıkları ile egzersizin düzenli ve doğru olması şarttır. Bol miktarda taze ve sezonuna göre hasat edilmiş meyve-sebzeler, yeşillik çeşitleri, önerilmektedir. Hayvansal protein miktarını olabilidiğince azaltmak, bunun yerine bitkisel kökenli proteinleri (mercimek, nohut, fasülye gibi bakliyatlar) olabildiğince arttırmak, yeşil sebzelerden özellikle brokoli tüketmek faydası gösterilmiş gıdalardır. Bunun yanında obezitenin kalp damar hastalıları kadar çeşitli kanserlere de yatkınlık oluşturduğu gösterilmiştir. Bu bakımdan kilo almamak ve eğer varsa fazla kilolardan kurtulmak çok önemlidir. Haftada toplam 5-7 saat düzenli spor yapılmasının meme kanseri ve diğer kanser türlerinden koruyucu etkiye sahip olduğu gösterilmiştir. Biz de hem bireysel hem de toplum sağlığını korumak adına düzenli egzersiz yapmayı öneriyoruz.
Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji  kas ile iskelet sistemi hastalıklarıyla ilgilenen bir braştır. Kas ve iskelet sisteminin her türlü hastalık ve yaralanmasının tanı ve tedavisine yönelik hizmet verir. Bu ünitemizde tüm kırık ve çıkıkların tedavisi, diz ve kalça protezleri, Ayak, ayak bileği ve alt ekstremite cerrahisi, üst ekstremite cerrahisi , Artroskopik cerrahi gibi girişimsel işlemler yapılmaktadır. Bölümümüz eklem yerindeki ağrılar, kas ağrıları,ayak bileği burkulmaları, kalça ağrıları, kemik kırıkları, romatizma, topuk dikeni,bağ kopmaları, lif kopmaları vb. hastalıklara bakar.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Üroloji

Üroloji, kadın ve erkeklerin üriner sistemleri ile erkeklerin üreme sistemlerini inceleyen tıbbi branştır. Böbrekler, idrar kanalları, mesane, prostat bezi, meni kanalları, idrar borusu, testisler ile ilgili her türlü rahatsızlığın tanı ve tedavisini içerir.Ünitemizde İdrar yolu sorunları, Böbrek taşı ve diğer böbrek hastalıkları, Erken boşalma, Frengi, İktidarsızlık, Erkeklerde Kısırlık, Mesane hastalıkları,Penis hastalıkları, Prostat, Testislerde ağrı sertlik şişme vb. hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Ayrıca Böbrek, Üreter, Mesane Prostat, Üretra, Penis, Skrotuma cerrahi işlemler uygulanabilmektedir.

Dahiliye Birimler
Acil Servis

Acil servisimiz 7/24 hizmet vermekte  2 müşahede , 1 müdahale odası bulunmaktadır. Gerekirse laboratuvar ve radyoloji desteği sağlanabilmektedir. Acil serviste hastalara triaj durumlarına göre öncelik tanınmaktadır. 

Cildiye ( Dermotoloji )

Dermotoloji (Cildiye) tüm vücut derisi , mukoza, saçlı deri  ve tırnak ile ilgili hastalıklarla uğraşır. Bu bölümde Akne, Alerjik deri hastalıkları,Deri kanseri, Egzama, Mantar, Nasır, Saç dökülmesi, Saçlı deride kepeklenme,Sedef Hastalığı,Behçet hastalığı, Siğil, Sivilce, Uçuk, Uyuz,Vitiligo,Kurdeşen,Yanıklar, Zona, Cinsel yolla bulaşan hastalıklar vb. bir çok hastalığın tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca Lezyon içi enjeksiyonlar, deri biyopsileri,cilt bakımı, kimyasal peeling, PRP, Mezoterapi, botoks dolgu enjeksiyonları da uygulanabilmektedir.

İlgili Hekimler
Uzm. Dr. Meriç AKSOY
Çocuk Kardiyoloji
MASUM ÜFÜRÜMLER
Çocukluk çağında üfürüm duyulması başlıca üç nedene bağlıdır; Kalbin ortasındaki duvarda delik bulunması, kalp kapaklarında darlık veya yetersizlik olması, masum üfürüm.
Çocukluk çağında duyulan üfürümlerinin yarıdan fazlası masum üfürümlerdir. Masum üfürümler kalpte herhangi bir bozukluk olmadan duyulur. Çocuklarda dakikadaki kalp atım sayısının erişkinlere göre daha fazla olması nedeniyle, hızlı akan kanın kalpte veya büyük damarlarda dolaşırken yaptığı türbulans (titreşim) sonucu duyulan uğultudur. Ateş ve kansızlık dönemlerinde, dakikadaki kalp atım sayısı daha fazla olduğundan masum üfürümler daha şiddetli duyulur veya duyulabilir hale gelir. Çocukluk çağının her döneminde masum üfürüm duyulabilir. Bu üfürümün çocuklara hiçbir zararlı etkisi yoktur. Onbeş yaşa kadar kaybolabildiği gibi, erişkin yaşa kadar da devam edebilir. Üfürümün kaybolup kaybolmamasının hiçbir önemi yoktur.
Önemli bir yakınma veya bulgu olmadan, sadece üfürüm duyulması doğuştan (delik, darlık gibi) veya edinsel (kalp romatizması gibi) bir kalp hastalığına da bağlı olabilir. Deneyimli bir çocuk hekimi duyduğu üfürümün masum üfürüm veya kalp hastalığıyla ilişkili olabileceği konusunda fikir sahibi olsa da, biz çocuk kardiyoloji uzmanları olarak kesin tanının ancak ekokardiyografi ile konulacağını söyleyebiliriz. Ekokardiyografik inceleme sonucunda, çocukta kalp hastalığı saptanmazsa ve duyulan üfürüm masum üfürüm kabul edilirse izlemi yapılmaz.
Çocukluk çağı kalp hastalıklarının erken tanı ve tedavi sonuçları sıklıkla yüz güldürücü olmaktadır. Ancak gecikilmiş vakalarda tedavisi mümkün bir hastalığın bile, tedavi şansı kalmayabilir. Doktorunuz çocuğunuzda yakınma olsun veya olmasın, üfürüm duyduğu için önerdiği taktirde, fazla zaman kaybetmeden bir çocuk kardiyolog tarafından çocuğunuzun değerlendirilmesi uygun olur.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hastanemizde 0- 16 yaş arası çocukların gelişimlerinin takibi, hastalık anlarında tanı ve tedavileri onlar için özel olarak hazırlanmış polikliniğimizde yapılmaktadır. Gerektiği taktirde hastanemizde yatırılarak tedavilerine devam edilebilmektedir. 
Bebek Dostu Hastane unvanı olan hastanemiz anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki öneminin bilincinde olarak bebeklere anne sütü vermeleri için anneleri bu doğrultuda bilinçlendirmektir. Doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olunmaktadır. 

Ayrıca, tüm yenidoğan bebeklere işitme testi ve  topuktan kan alınarak fenilketonüri ve hipotiroidi taraması yapılmaktadır.

 

İlgili Hekimler
Dr. Faik KUSEYRİ
Diyet ve Beslenme

Sağlıklı bir yaşam sürmek için doğru ve dengeli beslenme bilincinin oluşmasını sağlamak, hastalıklara uygun beslenme tedavisi oluşturan, sporcu, çocuk, erişkin, şişman, zayıf ve şeker hastaları için 'kişiye özel' diyet ve beslenme planlarını en son bilimsel bilgiler ışığında hazırlayan bölümdür.

Bilimsel ve doğru beslenmeyi öğretmek veya herhangi bir sağlık sorunuyla gelen kişilerde beslenme davranış değişikliği sağlamaya çalışımak Diyet veBeslenme bölümümüzün uzmanlık alanındadır.

Bireylerin beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak incelenip önce vücut yağ, kas, su oranı ve mevcut yağın vücuttaki dağılımı tespit ediliyor, daha sonra, yaş, boy, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda 'kişiye özel' bir beslenme tedavisi planlanıyor ve takibi düzenli olarak uzmanımız tarafından yapılıyor.

İlgili Hekimler
Dyt. Zuhal GÜLER ÇELİK
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Merkezimizde fizik tedavi ve rehabilitasyon konusunda teşhis ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Bu amaçla kullanılan cihazlar klasik fizik tedavinin yanı sıra modern uygulamaları da içine alacak şekilde tasarlanmıştır. Isı, Işık elektrik akımı ve mekanik uygulamalar ve egzersizlerle tedavi yapılmaktadır. Hidroterapinin de dahil olduğu modern araç - gereçler ile uzman hekim ve fizyoterapist kadrosu ile fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır.
 
Fizik tedavi ünitemizde :

 •  Romatizmal hastalıklar teşhis, tedavi ve rehabilitasyonu,

 •  Nörolojik hastalıklar teşhis, tedavi ve rehabilitasyonu,

 •  Ortopedik hastalıklar teşhis, tedavi ve rehabilitasyonu,

 •  Boyun ve bel fıtıkları,

 •  Osteoporoz, artroz gibi kas ve iskelet sisteminin ağrılı sendromları,

 •  Spor yaralanmaları, skolyoz gibi rahatsızlıkların tedavisi,

 Bölgesel, tüm vücud ve selülit masajları da sertifikalı masözümüz tarafından,
yapılmaktadır.
 

İç Hastalıkları ( Dahiliye )

İç hastalıkları , çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organlarının fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmeti verir. Bu bölümümüzde  Üst ve alt solunum yolu hastalıkları,Hiper tansiyon, Ülser,Gastrit,Reflü hastalığı,Kolitler, Böbrek hastalıkları, Tiroid hastalıkları, Şeker hastalığı, Romatizmal hastalıklar, Karaciğer hastalıkları,Safra kesesi hastalıkları, Obezite, Kolesterol, Trigliserid yükseklikleri, Gut hastalığı,diğer Metabolizma hastalıkları , Kan hastalıkları tanı ve tadavisi yapılmaktadır.

Kardiyoloji
Kardiyoloji , kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarını inceleyen bir bölümdür. Hipertansiyon, Kroner arter hastalığı, Kalp ritim bozuklukları, Doğuştan kalp hastalıkları ve benzeri birçok hastalığın tanı ve tedavisi ile uğraşmaktadır.

Tam donanımlı hastanemizde doktor  gözetiminde girişimsiz kardiyolojinin tüm laboratuar olanaklarından yararlanabilirsiniz:
 • Bilgisayar raporlu standart 12 derivasyonlu EKG çekimi
 • Ritm sorunlarının tanılanmasında ve izlenmesinde değerli bilgiler veren 24 saatlik EKG (Ritm) holter analizi
 • Kan basıncının tedavi ve takibinde kılavuzluk eden 24 saatlik Kan Basıncı (Tansiyon) Holteri
 • Koroner arter hastalıklarının tanınmasında ve tedaviye ynıtının değerlendirilmesinde yararlandığımız Treadmill Efor Testi
 • Koroner arter hastalığının riskinin değreklendirmesinde kullnaılan Koroner Arter Kalsifikasyon Skorlaması
 • Kalbin anatomik yapısı ve fonksiyonları hakkında çok değerli bilgiler sağlayan hatalıkların tedavi ve takiplerinde önemli katkı veren net görüntü teknikleri ile dontılmış en modern cihazla yapılan Ekokardiyografi.
İlgili Hekimler
Prof. Dr. Elmas ORAK
Nöroloji

Nöroloji bölümünde beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi (sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multipl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Bölümümüzde EEG Laboratuvarı ve EMG Laboratuvarı bulunmaktadır. Gerektiğinde Tıbbi tahlil Laboratuvarı ve Radyoloji bölümünde teşhis ve tedaviye yardımcı olmaktadır.

Psikoloji
Psikoloji Nedir?
Psikolojinin bir diğer adı ruh bilimidir. Psikoloji, her yaş grubu için farklı olarak kişinin duygu ve davranışlarını inceleyen bir bilimdir.
Klinik Psikoloji Nedir?
Psikoloji biliminin temel hedefiyle benzer şekilde zihinsel, duygusal ve davranışsal süreçleri anlama amacındadır. Ancak, Klinik Psikoloji, insanın ''normal'' ve ''normal dışı'' zihinsel, duygusal ve davranışsal süreçleri üzerine temellenmekte olup bu alanlarda güçlük yaşayan bireyleri değerlendirme ve tedavi etmeyi kapsamaktadır. 

Uzman Klinik Psikolog / Zeynep YILMAZ tarafından hastanemizde yapılan bazı testler.

Yoğun Bakım

Ünitemiz yüksek teknoloji ekipmanlarla hizmet vermektedir. Her hastanın EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum sayısı ve vücut ısısı ölçümleri düzenli olarak izlenebilmektedir. Ünitemiz, uzman doktor, hemşire ve sağlık personeli ile 24 saat sürekli hizmet vermektedir.

Teşhis ve Tanı Üniteleri
Tıbbi Görüntüleme Merkezi
Manyetik Rezonans - MRG

Manyetik Rezonans - MRG
Teşhis açısından değeri tartışılmayan 1,5 Tesla Manyetik Rezonans - MR ağrısız ve hasta vücuduna zarar vermeden yüksek görüntü kalitesi ve hızlı çekim tekniği ile özel çekimlerle birlikte teşhiste yeni ufuklar açmaktadır.

Çok Kesitli Bilgisayarlı Tomografi - Multislice BT

Çok kısa sürede, çok geniş alanlar tarayarak, teşhiste önemli katkılar sağlamaktadır. Vücuttaki bütün organların tomografisi ve tüm vücut tomografisi yapılabilmektedir.

Kemik Dansitometri

Kemik ansitometri

En son teknoloji ile donatılmış Diagnostik Medical Systems portföyünün en üstün özellikleri ile tanıya da olanak sağlayan son derece hızlı çekim imkanına sahiptir.

 • Menopoz dönemindeki kadınlarda,
 • Cerrahi olarak menopoza giren (yumurtalıkları alınan) kadınlarda,
 • Ailesinde Osteoporoz öyküsü bulunlarda,
 • 65 yaşın üzerinde olanlarda,
 • Vücudunda küçük düşmelerle kırık oluşanlarda,
 • Uzun süre yatağa bağlı kalan hastalarda,
 • Bazı ilaçların uzun süreli kullanımı sonrasında,
 • Diyabet ve/veya kronik böbrek hastalıklarında,
 • Hormonal bozukluğu olan veya uzun süre hormon tedavisi gören hastalara yapılmalıdır.
Mamografi

Mamografi
İleri teknolojinin kullanıldığı hastanemizde Mamografik incelememiz konvansiyonel sistemdeki digital fonksiyondan da faydalanılarak görüntü kalitesinin daha üstün seviyeye getirilmesi sağlanmakta ve bu inceleme Mamosonografi ile teşhise yararlı en üstün fonksiyona ulaştırılmaktadır. Ayrıca mamografik tetkikler kadınlarımız için erken teşhis ve tedavide öenemli rol oynamaktadır.

Ultrasonografi (USG) - Renkli Doppler

ULTRASONOGRAFi – USG - RENKLİ DOPPLER
Yüksek kaliteli görüntüleri ile ihtiyacınız olan en kritik alanlarda size tam bir güven sunuyor. İleri tanı teknolojileri sayesinde doktorlarımız hastalarımızın kritik hastalıklarını erken teşhis edebiliyor ve hastalarımızın ihtiyaç duydukları tedaviye daha çabuk kavuşmalarını sağlıyor.

Konvansiyonel Röntgen

Konvansiyonel röntgen

Rutin röntgen tetkikleri için kullanışlı çok amaçlı bir radyografik sistemdir. Bu sistemle tetkikler hastanın ayakta, oturur ve yatar pozisyonlarında yapılabilir.

Girişimsel Radyoloji

Girişimsel Radyoloji
Bir çok hastalığın cerrahiye alternatif olarak perkütan girişimle tedavilerinin yapılma yöntemidir. İnce iğne aspirasyon biyopsileri ya da Tru-cut biyopsileri çeşitli radyolojik görüntüleme teknikleri (Ultrasonografi ve/veya Bilgisayarlı Tomografi ) eşliğinde yapılabilmektedir.

Tıbbi Tahlil Laboratuvarı

Ulusal ve Uluslararası standartlarda hizmet veren Biyokimya, RIA ve Hormon, Mikrobiyoloji ve Seroloji Laboratuvarlarımızda son teknoloji ile donatılmış cihazlarla en kısa süre içerisinde güvenilir ve doğru sonuç prensibi ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. 
Biyokimya testleri, Hormonlar, Tümör ve hepatit markırları, vitaminler, ilaç düzeyleri, Kardiyolojik testler, Elektrolitler ,24 Parametre kan sayımı tablosu, Kuagulasyon testleri ( Protrombin zamanı, APTT ve fibrinijen vb.), Down Sendromu ve Nöral Tüp Defekti (NTD) riski tarama testleri,
 Otomatik Üreme kontrollu kan kültürü dahil tüm mikrobiyolojik kültürler yapılmaktadır.

İleri Tanı Üniteleri
Endoskopi Merkezi
Kolonoskopi

Kolonoskopi;
Kalın barsakların endoskopik olarak incelenmesidir. Kolonoskopide anal fissür, fistül, hemoroid gibi anal kanal hastalıkları,barsak içerisinde divertikül  ülser, tümor gibi lezyonlar tanı konulabilir. Kolonoskopi , ailesinde kalın bağırsak kanseri olan kişilerde Makattan kanaması olan veya dışkısında gizli kan saptananlarda, Dışkılama alışkanlığında kabızlık veya ishal yönünde değişiklik belirmesi, Daha önce kalın bağırsak kanseri veya polibi saptanan ve tedavi görmüş hastaların takibi, Kolondan yabancı cisim çıkartılması,Bağırsak filmlerinde şüpheli görünüm mevcut olanlarda., İnflamatuar bağırsak hastalığı (Ülseratif kolit, Crohn hastalığı) olanlar, Nedeni açıklanamayan kilo kaybında.,Kansızlık (anemi) şikayeti olanlara yapılmalıdır. Şüpheli alanlardan biyopsi alınarak patolojiye gönderilebilir.
 

 

Gastroskopi

Gastroskopi ; 
Üst sindirim sisteminin (yemek borusu, mide, onikiparmak barsağı) endoskopi denilen ışıklı ve esnek bir aletle incelenmesi işlemidir.
Gastroskopi de yemek borusu divertikülü, yemek borusu kanseri, mide fıtığı , midede polip, mide kanseri, gastrit vb. hastalıkların tanısı konulmaktadır.Gastroskopi yutma güçlüğü, ağızdan kan gelmesi, yutulan yabancı cisimlerin çıkartılması, karın üst bölümlerinde ağrı, karında şişkinlik, karında gaz, dirençli kansızlık,nedeni bilinmeyen kilo kaybı,darlıkların genişletilebilmesi,midede ekşime ve yanma, hazımsızlık, bulantı ve kusma gibi yakınmaları araştırmak amacı ile gerçekleştirilir. Şüpheli alanlardan biyopsi alınarak patolojiye gönderilebilir. Ayrıca Helikobacter pylori adlı bakterinin tanısının konulabilmesi amacı ile de biopsi alınabilir.
 

 

Rektosigmoidoskopi

Rektosigmoidoskopi ;
Kolonoskopi cihazıyla kalın bağırsakların son 40 cm’lik bölümünün (rektum ve sigmoid kolon) incelenmesi işlemidir. Gaitada gizli kan testi pozitif olanlar,  ülseratif kolit veya ailede bir kolorektal kanser hikayesi olan kişilere yapılır.
Sigmoidoskopi ile anal kanal lezyonları (hemoroid, fistül) teşhis edilir. Ayrıca rektum ve kolondaki kanserler, ülserler ve polip adı verilen anormal büyümeler görülebilir. Şüpheli alanlardan biyopsi alınarak patolojiye gönderilebilir.

 

ERCP

ERCP  ;
Safra yolları ve pankreas kanallarını incelemeye yarayan bir yöntemdir. ERCP esnasında Sfinkterotomi (pankreas ve safra yollarının birlikte açıldığı ağzı saran kasın kesilmesi) , Safra yolundaki taşlarn çıkarılması,  Safra yollarına veya pankreas kanallarına stent yerleştililmesi, kanaldaki daralmış bölgenin balon ile genişletilmesi, safra yolunda veya pankreas kanalındaki şüpheli dokulardan örnek almak için kullanılabilir, Manometri kateteri adı verilen özel bir tüp ile sfinkter içerisindeki basınc ölçülebilir.

Kapsül endoskopisi (mini robot veya mini kamera)

Bu işlemde esas amaç, ince bağırsakların incelenmesidir. Standart endoskopiden farklı olarak fiberoptik kablolar kullanmak yerine, içinde kamera bulunan bir kapsülün yutulması ve bu kapsülün sindirim sistemi boyunca görüntü kaydetmesi ile yapılır.  

Kapsül yutulduktan sonra yaklaşık 8 saat boyunca kayıt alınır, kapsül 10 saat sonra vücudu terk eder. Kayıt için vücuda takılan sensorlar kullanılır. İşlem bitince bu sensorlar çıkartılır. İşlemin standart endoskopiden diğer bir önemli farkı, herhangi bir sedasyon (uyutma) gerektirmemesi, hastanın üzerinde kayıt cihazını taşırken normal günlük aktivitelerini sürdürebilmesidir.

Baş Dönmesi / Denge Birimi
Baş Dönmesi / Denge Birimi
HASTANEMİZDE BAŞ DÖNMESİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ.........
 
Videostar II Binoküler Video Frenzel Gözlüğü ve bilgisayar kayıtları ile iç kulak
denge merkezini detaylı olarak incelemekteyiz.... Böylelikle vertigo yapan
nedenleri teşhis etmekteyiz.......
 
Aslında vertigo baş dönmesinin latincesidir. Bir ŞİKAYETDİR,TEŞHİS DEĞİLDİR.
Baş dönmesi kişinin yaşam kalitesini tamamen bozan önemli bir şikayettir. Öyle ki
hastalar normale döndüklerinde dahi tekrar baş dönmesi krizi geçirebilme endişesi taşırlar
ve normal hayatlarını idame ettirmekte zorlanırlar.
Kişinin kendi etrafında çevrenin döndüğü olarak tanımladığı baş dönmesi aslında bir denge
bozukluğudur. Çoğunlukla iç kulak probleminden kaynaklanır.
 
DENGE NASIL OLUŞUR ?
Denge sistemi ne yapar ?
-Vücudun yerçekimine rağmen dik durmasını sağlar
-Vücut-baş- ve çevrenin hareketine rağmen cisimlerin gözümüzde sabit kalmasını sağlar
yani düzgün görebilmeyi sağlar.
Bu sayede insan yerçekimine, kendisinin hareketine ve çevrenin hareketine rağmen
dengesini sağlayabilir.
 
Bunları üç ana kaynaktan gelen bilgiler ile yapar.
Bu kaynaklar;
1. Kas- eklem - deriyi kapsayan duyu sistemi
2. Görme organı
3. İç kulakta yer alan denge organıdır.
Bu kaynaklardan gelen bilgiler beyin sapı ve beyincikten geçerler ve genel merkezi
düzenleyiciler tarafından bunlara cevap oluşturulur. Bu cevap vücut duruşu ve göz
pozisyonunu ayarlayacak emirler şeklinde kaslara gider.
İç kulaktaki denge organı üç yarım daire kanalı ve 2 adet otolit organ olan sakkül ve
 
utrikulden oluşur. Bunların içi özel bir sıvı ile doludur. Baş ve vücudun hareketleri
esnasında bu sıvı da hareket eder ve sinir liflerinde elektriksel uyarı oluşturularak bilgiler
merkeze taşınır.
Vücut hareketleri ve yer çekimi ile oluşan lineer akselerasyon utrikülus ve sakkuluslar ile
saptanır.
Başın veya gövdenin açısal akselerasyonu ise birbirine dik yerleşen 3 adet yarı daire
kanalları ile saptanır.
 
Vestibulo-oküler refleksler baş ve vücut hareketlerine rağmen nesneleri retinaya stabil
biçimde düşürebilmemizi sağlar. Başımız hareket ettiğinde bile, bu refleks ile göz kasları,
gözleri sabit tutmaya çalışır. Örneğin kitap okurken başımızı sallasak dahi yazıyı
okuyabilirken, kitabı sallarsak okuyamayız.
Başın hareketleri sırasında oluşan hızlı ve yavaş komponentleri olan göz hareketine
Nistagmus denmektedir. Nistagmustaki değişiklerin kayıt edilmesi denge merkezindeki
hastalıların teşhisinde önemlidir.
DENGE MUAYENESİ NASIL YAPILIR ?
 
İç kulaktaki denge sistemini stimüle ederek, ortaya çıkan göz hareketlerini
kaydetmek (Nistagmus) bize iç kulak hakkında detaylı bilgi verir.
 
Videostar II Binoküler Video Frenzel Gözlüğü ile muayenede özel bir gözlük ile
vestibüler sistemi uyaran hareketler sonucu göz hareketlerini kamera ile video kaydı
yaparak denge sistemini inceler. Kolay ve pratiktir.
 
Videofrenzel yapılan çeşitli detaylı testlerle dengedeki problemin iç kulak ile ilgili olup
olmadığını hakkında detaylı bilgi verir ve vertigo şikayetine teşhis koymamızı kolaylaştırır.
 
VERTİGO Yapan kulak hastalıkları
1.Meniere : Nedeni bilnmiyen, iç kulak sıvısındaki ödemin artması sonucu dalgalı işitme
kaybı ve çınlama ve episodik baş dönmeleri ile seyreden hastalıktır. Genellikle tek kulağı
tutar ve alt grupları bulunur.
2.Benin paroksismal pozisyonel vertigo :Belli baş hareketleri ile oluşan yarı daire
kanallındaki otolit organdaki kalsyum kristallerinin yer değiştirmesi prensibine dayanır.
Şiddetli saniyeler ile süren baş dönmesidir, işitme kaybı yoktur. Hangi yarı daire kanalına
ait olduğu test edilip, ona ugun manevralar ile düzeltilir.
3.İnfeksiyöz labirentit : İç kulak iltihabıdır.
4.Vestibüler nörit : Vestibuler sinirde virusler ile meydana geldiği düşünülen bir
dejenerasyondur. Sık görülür. İşitme kaybı yoktur, günlerce süren şiddetli başdönmesi ve
kusma bulunur.
5.Otoskleroz: Orta kulakta stapes tabanında kireçlenme daha çok görülmekle birlikte iç
kulağı etkileyebilir.
6.Perilenf fistül: İç kulak ve orta kulak arasında bir açıklık olmasıdır.Fistül testi positifdir.
Dalgalı işitme kaybı ve kötü diskriminasyon vardır.
7.Akustik nörinom:Akustik nörinom selim karakterli, yavaş büyüyen bir tümör olup en sık
olarak VIII. Kranyal sinirin superior vestibüler dalından köken alır. Akustik nörinomlu
hastaların çoğunda epizodik vertigodan ziyade dengesizlik hissi (unsteadiness) görülür.
8.Migren
9.Serebrovasküler hastalıkar
10.Travma
11.Otoimmun iç kulak başdönmesi : Hasara uğrayan bir dokunun elemanlarına karşı
antikor ve aktif lenfosit varlığının kanıtlanması otoimmun hastalık tarifidir. Cogan sendromu
gibi göz bulguları ve baş dönmesinin bulunduğu hastalık buna örnektir.
12.Multiple skleroz
13.Epilepsi
14.Allerji ve baş dönmesi : Özellikle menire hastalığı nedenlerinden biri olabilir
15.Hareket hastalığı : Araç tutması gibi, hareket sinyallerinin göz, vestibüler sistem, duyu
organları tarafından farkjlı iletiklmesi sonucu oluşur. En çok 2-12 yaş aralığında görülür.
 
TEŞHİSE ADIM ADIM GİTMEK GEREKİR..
ÖNCELİKLE İÇ KULAK İNCELENMELİDİR.
VİDEOFRENZEL BİZE BAŞ DÖNMESİNİN İÇ KULAK HASTALIKLARI İLE İLGİLİ OLUP
OLMADIĞI BİLGİSİNMİ DETAYLI OLARAK VERİR.
İÇ KULAK MUAYENESİ NORMAL BULUNURSA ARAŞTIRMAYA DEVAM ETMEK GEREKİR.
BEYİN MRI, VERTEBROBAZİLER DOPPLER, HEMATOLOJİK İNCELEME, SEREBROVASKÜLER
BOZUKLUKLAR İNCELENEBİLİR...
NÖROLOJİ, DAHİLİYE VEYA PSİKOLOJİK MUAYUENELER İLAVE EDİLEBİLİR....
SONUÇTA BAŞ DÖNMESİ (VERTİGO) DENİLİNCE İLK İNCELEMEMİZ GEREKEN YER İÇ
KULAKTIR. HASTANEMİZDE Videostar II Binoküler Video Frenzel Gözlüğü İÇ KULAK DENGE
 
MERKEZİ detaylı incelenmektedir.

Kardiyoloji Laboratuvarı
Efor Testi

Efor testi, kalp damar hastalıklarını araştırmada kullanılan testlerden biridir. Hasta, koşu bandı üzerinde yürütülerek (treadmill) kalp hızı arttırılır. Test boyunca kalp ritmi sürekli olarak ekranda kardiyoloji doktoru tarafından takip edilir ve EKG analizi yapılır. Aynı zamanda kan basıncı da yakından takip edilir. Böylece kalp damarları hakkında bilgi elde edinilir. Koroner arter hastalığının tanısında, tedavisinin izlenmesinde ve sporcuların kapasitelerinin değerlendirilmesinde kullanılan bir yöntemdir..

Ekokardiyografi (Eko)

Ekokardiyografide (EKO) ultrason dalgaları kullanılarak yapılan bir görüntüleme yöntemidir. Kalp kapak hastalıklarının tanısında, Kalp boşluklarının değişimlerinin incelenmesinde, Kalp duvarlarının hareketlerinin, Kalp içi basınçlarının ve Kalp kasının fonksiyonlarının değerlendirilmesinde, Kalp içi boşluklarda pıhtı (trombüs) araştırılmasında ve kalp zarlarının incelenmesinde kullanılır.

Elektrokardiyografi(EKG)

EKG, kalbin elektriksel aktivitesinin vücuda yapıştırılan elektrotlar aracılı­ğı ile grafiksel olarak kaydedilmesi yöntemidir. Bu yöntemle kalp ritim bozukluklarını ortaya çıkarmak, kalp krizi gibi özellikle göğüs ağrısı ile başvuran hastalarda olası kalp hastalıklarının tanısını koymak, kalp pili işlevini izlemek ve bazı ilaçların etkilerini değerlendirmek mümkündür.

Holter Elektrokardiyografi (Holter EKG)

Bilhassa çarpıntı yakınması olan hastaların şikayeti geçtikten sonra yapılan incelemeler normal çıkabilmektedir. Bu durumlarda uzun süreli (24-48 saat) EKG kayıtları hem çarpıntının yakalanmasını, hem tanısının konmasını ve hem de tedaviye alınan yanıtın değerlendirilmesi olanağını sağlar. Kişi normal günlük yaşantısını sürdürürken üzerinde taşıdığı cihazla sürekli EKG klaydı yapılmakta ve aktif iken ve uykuda iken oluşan her türlü ritm bozukluğu kayda geçmektedir. Bu verilerin bilgisayar aracılığıyla analizi ve yorumlanması ile değerli bilgiler elde edilebilmektedir. EKG veya ritm Holteri adı verilen bu yöntemle ritim bozuklukları, bayılma nedenleri ve kalp damar hastalıklarının tanısında ve tedavisinin planlanması ve sonucunun değerlendirilmesinde yararlanılmaktadır.

Tansiyon Holteri

Tansiyon holter takibi (24 saatlik kan basıncı ölçümü), tüm gün ortalama kan basıncı ve daha kısıtlı dönemlerdeki (gece veya gündüz, sabah çok erken saatler) ortalama değerler hakkında bilgi vermektedir

KBB Laboratuvarı
Saf Ses Odyogram

İşitme kaybının seviyesini, tipini tespit etmek için sessiz kabinde yapılan testtir.

Timpanometri

Orta kulağın basıncını ölçmeye yarayan testtir. Ölçünün sonucunda grafik elde edilir. Bu grafik bize hastanın kulağında (+) ya da (-) basınç hakkında bilgi verir.

Yeni Doğan İşitme Taraması

İç kulak kaynaklı bir işitme azlığı olup olmadığını gösteren objektif bir testtir. Hastanemizde yeni doğan bebeklere taburcu olmadan önce işitme tarama testi yapılmaktaıdır.

Nöroloji Laboratuvarı
Elektromiyografi EMG

EMG; Sinirler ve kaslardan alınan elektriksel sinyallerin yazdırılması ve yorumlanmasıdır.. EMG çevresel sinirleri etkileyen hastalıklarda tanı koymak, tanıyı doğrulamak, çevresel sinirlerde ortaya çıkan işlev bozukluklarını ya da yapısal hasarların şiddetini belirlemek, hastalık sürecini izlemek ve uygulanan tedavinin etkisini değerlendirmek için başvurulan bir inceleme yöntemidir.Doktor tarafından uygulanmaktadır. EMG;Sinir yaralanmaları (sinir kesisi, trafik kazaları vs.),Sinir sıkışmaları (karpal tünel sendromu vs.),Boyun ve bel fıtıklarının teşhisi,Sinirlerin fonksiyonlarını bozabilen hastalıkların (şeker hastalığı, böbrek hastalığı gibi) sinirler üzerindeki etkilerinin araştırılması,Yüz felci teşhis ve takibi,Kas ve sinir-kas kavşağı hastalıklarının teşhisi (myasteni, myopati vs.),Kas erimeleriyle giden omurilik hastalıklarının (ALS, polio vs.) teşhisinde uygulanır.

Elektroensefalografi (EEG)

Beyinin elektriksel etkinliğinin değerlendirilmesi işlemidir. Sara (epilepsi), dejeneratif beyin hastalıkları, santral sinir sistemi enfeksiyonları, psikiyatrik ve nöropsikiyatrik hastalıkların tanı ve tedavisinde yardımcı olan bir araştırma yöntemidir.

Ozon Tedavisi
Ozon Tedavisi
Ozon oksijenden özel cihazlar vasıtasıyla üretilen bir gazdır.Yaklaşık 100 yıldır hastalıklardan korunma ve tedavisinde kullanılmakta olup etkili ve güvenli tedavi yöntemidir.

Sağlık bakanlığı onaylı tamamlayıcı tıp uygulamasıdır.

Etki mekaniması doza bağımlı olarak oksidan ve antioksidan sistemler üzerindendir.

*Antioksidan etki ile bağışıklık ve detoks sistemleri regüle eder.Antiaging etkilidir.

*Antienflamatuar etki,sitokin modülatörüdür.

*Antiviral(Corona virüs,Herpes,HPV...)Antibakteriyel.Antifungal.

*Bozulmuş bağışıklık yanıtına bağlı gelişen Otoimmun hastalıklar(Romatizmal,Hashimato,MS...).

*Yaş ve hastalıklara bağlı gelişen dolaşım bozukluklarını (kanın oksijen taşıma ve taşıdığı oksijeni dokulara kolay bırakmasını sağlayarak )destekler hastalıkların iyileşmesini hızlandırır.

*Uyku bozukluğu ve kronik yorgunluğu olan hastalarda yaşam kalitesini arttırır.
Uyku Laboratuvarı
Uyku Laboratuvarı
Horlama türblans havanın yumuşak damak ve boğaz dokularında vibrasyonla oluşturduğu sestir. Aynı zamanda burnundan, ses tellerine kadar üst hava yolunu daraltan bütün problemler( alerjik nezle, burun  kemiğindeki eğrilik, sinüzit, alt ve üst çenedeki yapısal anormallikler, dilin aşırı büyük olması ) horlamaya sebep olabilir.
Horlama erişkenlerde ve çocuklarda sıklıkla görülen bir problemdir. Ancak her horlama sürekli yada düzenli değildir sorun oluşturmayabilir. Tıbbi açıdan ele alınması gereken durum kişinin her gece gürültülü bir şekilde horlaması ve bu horlamalara nefes durmasının eşlik etmesidir. Horlama kişinin yaşam katitesini ciddi anlamda düşürmekle birlikte özellikle çiftler arasında ciddi sorun oluşturur.
Üroloji Laboratuvarı
Üroflowmetri Testi

Üroflowmetri Testi:
İşeme sırasında idrar akımının hızını, şeklini ve miktarını gösteren bir testtir. İdrar kesesine ait nedenlerle ve ya idrar kesesinin çıkışından sonraki hastalıklarda (prostat hipertrofisi, üretra darlıkları gibi) bozulmuş olan işeme fonksiyonunun araştırılmasında kullanılır.
 
Üroflowmetri'nin Kullanım Alanları
1.      Alt üriner sistem obstrüksiyonları: BPH, üretra darlıkları, prostat kanseri, mesane boynu darlıkları, fimosis
2.      İşeme kusurları: Yetersiz mesane kası kasılmaları
3.      Alt üriner sistem obstrüksiyonu nedeni ile medikal tedavi görenlerin ve ya opere olan hastaların takipleri ve ilaç dozu ayarlanması
4.      Beyin - omurilik operasyonu geçiren hastaların işeme kabiliyetlerinde olan değişiklerin gözlenmesi

Taş Kırma

Taş kırma cihazı olan ESWL (extrakorporeal shock wave lithotripsy) vücut dışından ses dalgaları göndererek böbrek taşına ulaşır ve taşı kırarak küçük parçalara ayırır, bu küçük parçalar da idrar yoluyla vücuttan atılır.ESWL 'nin önemi, uygun böbrek taşlarının çoğunun en az zarar veren (minimal invaziv) bir yolla tedavi edilmesine olanak sağlamasıdır.
Bu konuda deneyimli bir ekip (doktor ve teknisyen) ile, cerrahi müdahaleye gerek duymadan tüm böbrek taşlarınızı başarıyla kırmaktayız.

Plastik ve Estetik Laboratuvarı
Saç Ekimi

Saç ekimi günümüzde çok başarılı bir şekilde FLUE yöntemiyle yapılmaktadır. Micromotor (saç ekim rabotu)’la tek tek alınan saç folikülleri saçsız bölgede açılan yerlerine, doğal haline uyum sağlayacak pozisyonda tek tek yerleştirilir. Tamamen lokal anestezi ile yapılan bu işlemlerde büyük parçalar kesilip dikilmediği için operasyon izi olmaz. Ortalama 6 – 7 saat süren bu işlemlerde hastanın ihtiyacına göre ortalama 4000 – 4500 greft yerleştirilebilir. Üç – Dört ay sonra ekilen saçlar kendine gelmeye başlar.

PRP
PRP
Hastanemizde PRP ile Kök Hücre Tedavisi uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır. Bu yöntemle hastanın kendisinden alınan 10-20 cc’lik kan santrifüj
cihazında ayrıştırılarak elde edilen trombositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin plasma, dokunun onarılması için hastalıklı bölgeye enjekte edilir.
IV GLUTATYON DESTEĞİ
GLUTATYONUN VÜCUDA ETKİLERİ?
 •  Glutatyon maddesi strese neden olan maddelerin vücutta yok olmasını destekler.
 •  Ayrıca karaciğerin vücuttan atması gereken yağ oranının vücutta depolanmasını önleyerek enerjiye çevirir.
 • Vücudun bağışıklığının gücünü artırarak kanserli hücrelerin azalmasını sağlar.
 • Aynı zamanda bazı besinlerle vücuda giren toksinleri idrar ya da dışkılama kanallarına göndererek, bunların zarar oranlarını azaltır.
 • Glutatyon takviyesinin yapılan araştırmalarda karaciğer hasarını engellediği ve non-alkolik karaciğer yağlanmasını gerilettiği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda insülin direncini azaltarak Diyabete dönüşme olasılığımı azaltmaya yardımcı olur.
 • Özellikle kemoterapi gören hastaların vücudunda bulunması gereken glutatyon maddesi bu tedavi sırasında vücuda giren ışınların hasar       oranlarını sıfıra indirir.
 • Kandaki şeker oranını düzenleyerek hem böbrek hem de şeker hastalıklarını önler.
 • Damarların tıkanmasını ve daralmasını önleyen etkili maddelerin başında gelir. Böylece kalp hastalıklarının yaşanma riskini azaltır.
Patoloji

Laboratuarımızda her nevi biopsi materyalinin; insizyonal ve eksizyonal ameliyat piyeslerinin ve radikal operasyonlarda rezeke edilen dokuların histopatolojik takibi ve tanısı yapılmaktadır. cryostat cihazları ile ameliyat sırasında güvenilir frozen section konsültasyonu verilmektedir.
Thin- prep® sıvı bazlı servikovajinal smear preparasyonları da dahil her nevi sitolojik mayinin ( efüzyonlar, idrar, mesane yıkantı sıvısı, balgam, bronkioalveolar lavaj mayi, serebrospin sıvı v. b ) sitolojik incelenmesi ve yüzeyel ( cilt, tükürük bezleri, tiroid, lenf bezleri gibi ) kitlelerin ince iğne aspirasyon örneklerinin bizzat hasta başında hücre yeterliliğinin değerlendirilmesi, bünyemizdeki patologlar tarafından yapılmaktadır.

Sağlık Raporları
Raporlar
Kişilerden  istenilen ehliyet yenileme, evlilik ,Spor yapabilir,işe giriş, portör ve ilaç raporları, SGK lı hastalarda ilaç raporu ve  sağlık raporları kurumumuz doktorları tarafından muayene ve tetkikler sonrası verilmektedir. 
Osmanoğlu Hastanesi
Abide-i Hürriyet Cad. Dilaçar sok. No:4 Şişli 34360 / İstanbul
Telefon
: 0850 800 50 50
Faks
: 0212 230 26 18
E-Posta
: info@osmanogluhastanesi.com.tr
Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Burdaki bilgiler ve resimler izinsiz kullanılmamalıdır.
E-Sonuç E-Randevu E-Danışma WhatsApp Bizi Arayın