E-DERGİ
E-Randevu
E-Sonuç
Sağlık Broşürleri

KURUMSAL

HoşgeldinizKurucumuzKurucumuzun MesajıVizyonumuz, Misyonumuz ve DeğerlerimizOrtaklara DuyurularHasta Hakları ve Sorumlulukları Ziyaretçi PolitikasıOrganizasyon ŞemasıAnlaşmalı KurumlarKalite Yönetim BirimiKalite Yönetim ÇalışmalarıKişisel Verilerin KorunmasıBebek Dostu HastaneKurumsal Katalog Basında Osmanoğlu E-Çalışan Öneri ve Şikayetleri İnsan Kaynakları Sanal Tur Tıbbi Donanım Satış
Kurucumuz

Dr. MEHMET SALİH OSMANOĞLU
                           (1921 - 2019) Dr. M. Salih Osmanoğlu, İnebolu kökenli bir ailenin çocuğu olarak 1921 yılında İnebolu’da dünyaya geldi. Babasının kereste ticareti işini Samsun’a nakil etmesi nedeniyle ilk ve orta okulu Samsun’da okudu. Daha sonra babasının Samsun’da vefat etmesi üzerine ailece İnebolu’ya döndüler. Lise tahsilini 1940 yılında Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesinde tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini hem çalışarak hem de okuyarak 1946 yılında bitirdi. Askerlik hizmetini Mardin Mazıdağı’nda, zorunlu hekimlik hizmetini Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde Hükümet Tabibi olarak tamamladı. Daha sonra İstanbul’a gelerek Haseki Hastanesinde 1953-1957 yılları arasında İç Hastalıkları ihtisasını yapmıştır ve aynı klinikte uzun yıllar Başassistan olarak başarıyla çalışmaya devam etmiştir. Mesleki bilgi ve görgüsünü arttırmak üzere Almanya’ya giderek çalışmalarda bulunmuştur. Ülkesine döndükten sonra Karaciğer fonksiyon testleri ve Karaciğer iğne biyopsisini uygulama alanına sokan ilk hekimlerden biri olmuştur.
1957 yılında uzun zamandır hayalini kurduğu Özel Laleli Teşhis Kliniğini açmıştır. Çok sevildiği ve büyük bir başarı ile çalıştığı Haseki Hastanesindeki görevinden bu nedenle 1965 yılında istifa etmiştir. İstanbul’un ilk çağdaş laboratuvarlarından biri olan Nişantaşı Laboratuvarını Tıp Fakültesinden sınıf arkadaşı Profesör Suat Vural ile birlikte 1966 yılında kurmuşlardır.
Türkiye’nin 200 yataklı en büyük özel hastanesi olan Aksaray Vatan Hastanesini temelden hastane olarak inşa ederek 1974 senesinde kurmuştur.
Laleli Teşhis Kliniğini 1981 yılında Kızılaya bağışlamıştır. Aynı yıl İstanbul Şişli Özel Osmanoğlu Hastanesini hizmete açmıştır. Osmanoğlu Hastanesi bugün de Türk Tıbbının Duayeni Dr. M. Salih Osmanoğlu’nun yüksek etik ve insani prensipleri doğrultusunda hizmete devam etmektedir.
Gerçek bir İnebolu aşığı olan Dr. Mehmet Salih Osmanoğlu çok sevdiği İnebolu’ya daha çok hizmet edebilmek amacıyla 1972 yılında İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfını kurmuştur. Bu vakıf aracılığıyla ile İnebolu’ya Huzur Evi, Sağlık Ocağı, Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları, İlköğretim Okulları, Reçel Fabrikası, Mehmet Bülent Özyörük Bölge İlköğretim Okulu ve Kız Öğrenci Evi gibi eserler kazandırmıştır. Ayrıca çok sayıda öğrenciye eğitim bursları vermiştir. Annesinin adını taşıyan Nezihe Battal Kültür Evini de Vakıfa bağışlamıştır. Dr. M. Salih Osmanoğlu bütün ömrünü adadığı hayır ve hizmetler karşılığında 10 Temmuz 2008 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlenen törenle TBMM “Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı” ile ödüllendirilmiştir.
Dr. M. Salih Osmanoğlu eşi Fatma Nesrin Osmanoğlu ile 60 yıl mutlu bir hayat sürmüştür. Bu evlilikten Prof. Dr. N. Arzu Seven ve N. Esra Söylemezoğlu isimli iki kız çocuğu dünyaya gelmiştir; dört torunu bulunmaktadır. Dr. Mehmet Salih Osmanoğlu kendi adını taşıyan İstanbul Şişli Osmanoğlu Hastanesinde 15 Haziran 2019 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.
 

Osmanoğlu Hastanesi
Abide-i Hürriyet Cad. Dilaçar sok. No:4 Şişli 34360 / İstanbul
Telefon
: 0850 800 50 50
Faks
: 0212 230 26 18
E-Posta
: info@osmanogluhastanesi.com.tr
Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Burdaki bilgiler ve resimler izinsiz kullanılmamalıdır.
E-Sonuç E-Randevu E-Danışma WhatsApp Bizi Arayın