Ana Sayfa Klinik Birimlerimiz Göz Hastalıkları
Diğer Cerrahi Birimler
Diğer Cerrahi Birimler Menü
AmeliyathaneAnestezi ve ReanimasyonBeyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)Diş ve Ağız SağlığıGenel CerrahiGöz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve DoğumKulak Burun BoğazMeme PolikliniğiOrtopedi ve TravmatolojiPlastik Rekonstrüktif ve Estetik CerrahiÜroloji
Göz Hastalıkları
E-Danışma
 
E-Randevu
 
İlgili Hekimler

En son teknolojiyi takip ederek modern cihazlarla  branşında uzman doktorlar tarafından tanı ve tedaviler yapılmaktadır.

TANI VE TEDAVİ

 

Argon Laser : Retina tabakasındaki yırtıklar, delikler, şeker hastalığına bağlı kanamalar, anormal damarlar ve sızıntıya yol açan damarlar argon laser ile tedavi edilebilir. Ayrıca göz tansiyonunda argon laser kullanılabilir.

Yag Laser : Katarakt ameliyatı sonrası kesifleşen arka kapsülün açılması ve bazı glokom tiplerinin tedavisinde kullanılan laser çeşididir.

Ultrasonografi (USG) : Göz muayenesi sırasında normal muayene cihazları ile görülemeyen durumlarda, gözün arka segmentini görüntülemek için kullanılır.

Oküler Biyometri : Göz küresi ölçümleri ve Göz içi lens derecesi tespitinde kullanılır.

Optik Koherens Tomografi (OCT) : Şeker hastalığı, sarı-nokta hastalığı, retina hastalıklarında kullanılır. Glokom hastalığında görme sinir liflerinin kalınlığını gösterebilen tek yöntemdir.

Pakimetri  : Gözün en önündeki saydam tabaka (kornea) kalınlığının ölçülmesidir.

Fundus Floresein Anjiografi (FFA) : Retina kan akımının incelenmesine olanak sağlayarak retina hastalıklarının tanısında ve takibinde kullanılır. Fundus floresein anjiyografi, diyabetik  retinopati, retinal vasküler tıkanıklıklar,yaşa bağlı makula dejeneresansı, inflamatuar retina hastalıkları gibi retina damar hastalıklarının yanı sıra pek çok retina hastalığının tanı ve ayırıcı tanısında kullanılır.

Bilgisayarlı görme alanı (BGA) : Göz tansiyonu ve bazı beyin lezyonlarının görme sinirinde yaratabileceği hasarların incelenmesi için kullanılır.

Kontakt Lens : Gözün kırma kusurlarını düzeltmek için gözlüğe alternatif olarak kornea ön yüzeyine takılan merceklerdir.

Plusoptix : Bebeklerde göz kusuru ölçümü yaparak erken teşhisi mümkün kılar.

Göz içi ilaç enjeksiyonları : Göz içine ilacın doğrudan ulaşmasını sağlamak amacıyla vitreus içine yapılan enjeksiyonlardır. Yaşa bağlı makula dejenerasyonu (Sarı nokta hastalığı), şeker hastalığı, retina toplar damar tıkanıklıklarına bağlı gelişen sarı noktada su toplanması (Makula ödemi) ve endoftalmi gibi ağır göz içi enfeksiyonlarının tedavisinde de göz içi ilaç enjeksiyonları uygulanabilmektedir.

 

GÖZ AMELİYATLARI

Göz çevresi Lezyonlar, Şaşılık, Glokom, Katarakt ( FAKO) + göz içi lens operasyonları yapılmaktadır.

İlgili Hekimler
Doç Dr. Engin YARKIN BÜRÜMCEK
Göz Hastalıkları Uzmanı
Detaylı Bilgi
Op. Dr. Kıvanç DİREN
Göz Hastalıkları Uzmanı
Detaylı Bilgi
Doç Dr. Orhan KARAKAŞLAR
Göz Hastalıkları Uzmanı
Detaylı Bilgi
Nöbetçi Göz Doktoru
Göz Hastalıkları Uzmanı
Detaylı Bilgi
İnsan Hayatı Kutsaldır
ve Bizim İçin Değerli!!!
Abide-i Hürriyet Cad. Dilaçar Sok. No:4
Şişli 34360 / İstanbul

info@osmanogluhastanesi.com.tr
+90 850 800 50 50
WhatsApp
Ailenizin Hastanesi
Copyright © 2023 by Osmanoğlu Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır
E-Sonuç E-Randevu E-Danışma Whatsapp